Portal sadownika

Pożar zniszczył halę Grupy Producentów Owoców Polskie Sady w Białej Rawskiej

16-01-2021 Portal-Sadownik.pl

Pożar zniszczył halę Grupy Producentów Owoców Polskie Sady w Białej Rawskiej

W piątek 15 stycznia 2021 około godziny 19:30 wybuchł pożar hali mieszczącej się przy ulicy Targowej w Białej Rawskiej (województwo łódzkie). Obiekt należał do Grupy Producentów Owoców Polskie Sady. Zakład zajmował się przetwórstwem owoców i wynajmem powierzchni przechowalniczych.

Jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej z budynków ewakuowało się 18 pracowników. Ogień oraz kłęby dymu zgromadziły w okolicy licznych gapiów. W kulminacyjnym momencie w akcji gaśniczej brało udział 18 zastępów straży pożarnej. Zaangażowano zarówno jednostki straży państwowej, jak i ochotniczej. Na miejsce przybyły jednostki z Łodzi, Tomaszowa Mazowieckiego i Skierniewic.

Ponieważ pożar był na tyle silny, że nie można było go ugasić, straż pożarna otoczyła teren i kontrolowała jego rozprzestrzenianie. Udało się w ten sposób uchronić budynek biurowy oraz zbiornik z olejem opałowym. Pożar dogaszano w sobotę rano. Nie ma informacji o ofiarach.

Na zdjęciach z miejsca zdarzenia widać skalę zniszczeń. Obiekt został całkowicie zrujnowany przez pożar. Najprawdopodobniej hale będą wymagały rozbiórki.

Nie są znane przyczyny wybuchu pożaru, jednak będą je ustalać odpowiednie służby. Właścicielom zakładu, pracownikom, sadownikom, którzy magazynowali owoce na terenie obiektu oraz wszystkim innym poszkodowanym w wyniku tego zdarzenia - składamy serdeczne wyrazy współczucia.

Fot. OSP KSRG Cielądz link: https://www.facebook.com/ospcieladz/photos/pcb.1135149680275200/1135149513608550

Komentarze

Brak komentarzy

Napisz nowy komentarz