Portal sadownika

Policjanci rozbili dziuplę narkotykową w sadzie pod Grójcem

16-11-2020 Portal-Sadownik.pl

Policjanci rozbili dziuplę narkotykową w sadzie pod Grójcem

Działania Centralnego Biura Śledczego Policji doprowadziły do zlokalizowania i rozbicia dziupli narkotykowej, w której produkowano ogromne ilości substancji psychoaktywnych. Jak informuje policja w specjalnym komunikacie, na miejscu zabezpieczono ok. 400 l gotowego narkotyku 4CMC, 35 litrów amfetaminy, 4 kilogramy siarczanu amfetaminy oraz kilkaset litrów prekursorów i odczynników chemicznych niezbędnych do przeprowadzenia reakcji chemicznych. Ilość ta pozwala na wyprodukowanie ok. 363 tys. działek dilerskich. Wartość "towaru" oszacowano na 15 mln zł. Znaleziono cały osprzęt potrzebny do produkcji narkotyków oraz zatrzymano na gorącym uczynku dwóch chemików - 44-letniego Krzysztofa J. ps. Złomek oraz 49-letniego Adama K. Pierwszy aresztowany miał już wcześniej kontakt z narkotykowym półświatkiem i był dobrze znany policji.

Dziuplę zlokalizowano w odludnym miejscu, na terenie budynków gospodarczych przyległych do podgrójeckiego sadu. To nie uczęszczane miejsce pozwoliło prowadzić przestępczy proceder przez przynajmniej kilka miesięcy. Oględziny trwały całą dobę, a stężenie oparów narkotycznych było tak wysokie, że zawezwano do pomocy straż pożarną.

Zatrzymani usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Grójcu zarzuty wytwarzania i posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych. Grozi im od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Źródło informacji i fotografii: cbsp.policja.pl

Komentarze

Brak komentarzy

Napisz nowy komentarz