Portal sadownika

Mirosław Maliszewski ponownie wybrany prezesem Związku Sadowników RP

07-07-2021 Portal-Sadownik.pl

Mirosław Maliszewski ponownie wybrany prezesem Związku Sadowników RP

W dniu 7 lipca 2021 odbyło się Walne Sprawozdawczo – Wyborcze Zebranie Związku Sadowników RP, podczas którego Mirosław Maliszewski został wybrany na kolejną kadencję jako prezes stowarzyszenia.

Mirosław Maliszewski wchodzi w skład zarządu Związku od 1999 roku, a po raz pierwszy został wybrany prezesem ZSRP w dniu 8 stycznia 2002. Prowadzi własne gospodarstwo sadownicze. Jest posłem na Sejm RP obecnej kadencji z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Od lat jest zaangażowany społecznie w obronę interesów polskich ogrodników.

Do głównych zadań i celów Związku należy reprezentowanie potrzeb i interesów zawodowych sadowników; inicjowanie zmian w prawodawstwie, dotyczących działalności w zakresie sadownictwa; podejmowanie działań mających na celu tworzenie trwałych podstaw prawnych, ekonomicznych i organizacyjnych dla umocnienia polskiego sadownictwa oraz ich integracji w obrębie rynku Unii Europejskiej; działalność wspierająca rozwój gospodarczy branży sadowniczej, w tym rozwój przedsiębiorczości oraz opiniowanie i wypowiadanie się w sprawach dotyczących sadowników.

Gratulujemy i życzymy owocnej kadencji.

Komentarze

Sadownik 12:53:58 08-07-2021
W imie zasady ustanowionej przez PsL PrL- stanowisko dożywotnie😁a tak poważnie to Pan Maliszewski już dawno wraz ze swoim Związkiem nie reprezentuje sadowników a jedynie chyba dzialkowcow- brak jakichkolwiek sukcesów na polu działania tego Pana- no chyba że zmowa cenowa ze strony przemysłu to tak tu sukces widoczny👍

Napisz nowy komentarz