Portal sadownika

Mało ofert skupu śliwki przemysłowej

15-09-2020 Portal-Sadownik.pl

Mało ofert skupu śliwki przemysłowej

Na portalach ogłoszeniowych, takich jak na przykład Internetowa Giełda Rolna i Towarowa, znajdziemy mnóstwo następujących ogłoszeń: „Sprzedam śliwkę przemysłową. Duże ilości.” Trudniej już o oferty kupna tego towaru. Producenci od wielu lat narzekają na brak zainteresowania podmiotów skupujących śliwkami do przetwórstwa. Problem dotyczy nie tylko sadowników, którzy zajmowaliby się produkcją śliwek typowo na przemysł, bo tych nie jest tak wielu, ale również producentów, którzy chcieliby zbyć owoce nie nadające się do wykorzystania deserowego z uwagi na gorszą jakość (np. bardzo częste w tym sezonie ordzawienia skórki).

Oczywiście są w kraju odbiorcy, którzy przyjmują śliwki przemysłowe, jednak jest ich stosunkowo niewielu, a dostarczenie im surowca może wymagać dalekiego transportu. Zainteresowanie towarem do wszelkiego rodzaju przetwórstwa, tj. przecierów, dżemów, marmolad, powideł, kompotów czy mrożenia jest niezadowalające i nie gwarantuje sprzedaży surowca po godziwej cenie. O ile odbiorcy śliwek deserowych znajdą się bez większych problemów, punktów skupujących śliwki w kisten nie ma nawet w niektórych rozwiniętych rejonach sadowniczych.

W ostatnim czasie skupowano śliwki w kisten w cenie 50 – 70 gr za kg. Trzeba dzwonić i dowiadywać się, jakie stawki oferują aktualnie odbiorcy. Celem ułatwienia producentom śliwek przemysłowych sprzedaży towaru, zamieszczamy odnośniki do paru ofert kupna, które udało nam się znaleźć w Internecie.

Treść oferty Lokalizacja Link
Węgierka na alkohol, 90 gr za kg. - KLIKNIJ
Duże ilości śliwki w kisten. mazowieckie KLIKNIJ
Amers do przetwórstwa. mazowieckie KLIKNIJ
Kupię śliwkę z przeznaczeniem na musy. Kaliber oraz odmiana nie mają znaczenia. mazowieckie KLIKNIJ
Kupię śliwkę przemysłową w kisten bez zgniłych mazowieckie KLIKNIJ
Śliwka przemysłowa mazowieckie KLIKNIJ
Kupię śliwki do przetwórstwa odmiany Amers, Najbolia, Stanley oraz Valjevka. Miękkie, dojrzałe, bez zgniłych i zielonych. Ilości minimum kilka ton. mazowieckie KLIKNIJ
Śliwki przemysłowe na suszenie, kompoty, powidła. świętokrzyskie KLIKNIJ
Kupię śliwkę przemysłową w kisten. świętokrzyskie KLIKNIJ
Śliwka przemysłowa, dojrzała, Węgierka, Amers. małopolskie KLIKNIJ

Komentarze

TARGOSZ 10:05:39 26-08-2021
Poszukujemy sliwke przemyslowa bez pestki na eksport .

Napisz nowy komentarz