Portal sadownika

Bayer rozszerza rejestrację popularnych pestycydów o nowe uprawy sadownicze

12-02-2021 Portal-Sadownik.pl

Bayer rozszerza rejestrację popularnych pestycydów o nowe uprawy sadownicze

Podczas zdalnej konferencji „Innowacje dla rolnictwa zrównoważonego” Bayer poinformował o rozszerzeniach rejestracyjnych popularnych w ochronie upraw ogrodniczych preparatów chemicznych.

Najważniejsze rozszerzenia dotyczą preparatów biologicznych i biotechnicznych, które mogą być stosowane do ochrony roślin w produkcji owoców bez pozostałości. Rejestrację Serenade ASO rozszerzono o możliwość stosowania w uprawie jabłoni przeciwko zarazie ogniowej. Jest to preparat biologiczny zawierający bakterie Bacillus subtillis szczepu QST 713, które zabezpieczają roślinę przed chorobami grzybowymi i bakteryjnymi. Oficjalne rozszerzenie rejestracji preparatu o jabłonie daje sadownikom ważny oręż w walce z jedną z najpoważniejszych chorób, czyli zarazą ogniową.

Kolejne rozszerzenie dotyczy biotechnicznego akarycydu i insektycydu Fitter, który dotychczasowa rejestracja pozwalała stosować w uprawie truskawek pod osłonami. Teraz będzie można nim pryskać również w uprawach borówki wysokiej, maliny, porzeczki, agrestu, aronii, jagody kamczackiej, czereśni, wiśni, śliwy, gruszy, melonów i arbuzów, pod osłonami oraz w uprawach gruntowych. Preparat zawiera w składzie kwasy tłuszczowe. Na szkodniki działa kontaktowo, poprzez uszkodzenie kutikuli. Następnie wnika do ustroju szkodnika, zaburzając osmoregulację i wymianę gazową.

Oba wymienione wyżej środki będą bardzo pomocne sadownikom i ułatwią integrowaną ochronę roślin.

Natomiast insektycyd Movento 100 SC, bardzo skuteczny w ochronie upraw sadowniczych przed szkodnikami wysysającymi soki roślinne, w sezonie 2021 będziemy mogli stosować w gatunkach jagodowych – do ochrony borówki wysokiej przed mszycami, czerwcami, szpecielem pączkowym borówki oraz pryszczarkiem borówkowcem), a także agrestu, jagody kamczackiej oraz aronii przed mszycami, czerwcami i przędziorkami.

Fot. a href='httpswww.freepik.comphotosflower'Flower photo created by aleksandarlittlewolf - www.freepik.com

Komentarze

Brak komentarzy

Napisz nowy komentarz